Oyun bilgileri

Zorlu bir yolda büyük bir maceraya hazır mısınız ? Zombilerle ve onlardan kaçan insanlarla dolu, bütün suçlu siz olarak belirlenmiş ve polisler tarafından büyük bir kovalamaca içerisine girdiğiniz bu yoldan çıkmak oldukça zor.

Oyun da zırhlı bir aracı kontrol ediyorsunuz fakat bu araç oldukça eskimiş ve polislerin engellerinden kaçamayacak duruma gelmiş.

W a s d tuşlarıyla arabayı yönlendiriyorsunuz.Oyun birkaç bölümden oluşuyor.Her bölümün amacını ve karşınıza çıkan zorlukları ve nasıl aşacağınızdan bahsedelim.

Öncelikle Road to Dead butonuna basarak oyuna girin.Karşınıza 4 farklı seçenek çıkacak.

Police State yani Polis caddesi bölümünde karşınıza her adımda polisler çıkacak ve çeşitli silahlarla sizi imha etmeye çalışacak.Bazen helikopterlerle gelip zarar verecek, bazen lastiğinizi patlatmak için yola dikenli engeller serecek, bazen de olur olmaz karşınıza ağır silahlarla çıkıp ateş edecekler.

Eğer arabanız yanmaya başladıysa artık bundan kurtuluş çok zor olur.Mümkün olduğunca diretip polis engellerinden kaçmanız gerekiyor.

Karşınıza çıkan zombileri ezdikçe daha çok rp yani para kazanacaksınız.Bu kazandığınız paralarla arabanızı geliştirebilirsiniz.Nasıl mı ?

Perception yani algıma özelliğiyle karşınıza çıkan düşmanların zombilerden ve polislerden kaçan normal insanlar mı yoksa gerçekten zombi olup olmadığını daha iyi algılayabileceksiniz.Eğer zombiler yerine normal insanları ezerseniz özellikle zamana karşı olan bölümde zaman kaybı yaşarsınız.Polis caddesi bölümün de ise puanlarınız azalır ve aracınız zarar görür.

Body Armor yani kalkan özelliğinde polis ve zombilerin saldırılarına karşı arabanıza kalkan eklemiş oluyorsunuz.Bu sayede aracınız daha uzun süre saldırılara dayanır ve bölümde daha çok ilerleyebilirsiniz.Bu şekilde de daha çok puan kazanabilir, aracınızı daha çok geliştirebilirsiniz.Özelliklerin hepsi dolaylı yoldan birbirleriyle bağlantılı.

Firearm özelliğinde ise silah satın alıyorsunuz.Polislere ve zombilere karşı kullanacağınız silah, engelleri aşmanız da önemli rol oynayacaktır.

Engine özelliği ise arabanızın bütün bölgelerinde ki dayanıklılığını etkiler.Sağdan ve soldan gelen zombi saldırılarında aracınızın zarar görmemesini istiyorsanız bu özelliği satın alabilirsiniz.

Wind Shield özelliğinde ön camınızın dayanıklılığını arttırıyorsunuz.Eğer camınız dayanıksız ise patlar ve buzlanır.Böylece önünüzü göremezsiniz ve karşınıza çıkan engelleri tanıyamazsınız.Arabalara çarpıp kendi aracınıza zarar verirsiniz.Farklı engellere çarpıp aracınızı yakabilir, normal insanları ezebilirsiniz.Eğer bölümde ilerlemek istiyorsanız ön cam özelliğinizi almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bumper yani tampon özelliğiyle karşınıza çıkan küçük teneke varil ve çeşitli engellere çarpmanız durumunda arabanızın direncini artırır.Küçük gözüken variller aracınızı yakmanıza sebep olabilir.

Lastik özelliğinde ise polislerin lastiklerinize olan saldırılarında yani çivili engeller önünüze attıkların da lastiklerinizin dayanıklılığını arttırır.Eğer lastikleriniz dayanıksız olursa arabanızın dengesi bozulur ve sağa sola çarparsınız.Bu şekilde aracınız kolay olarak yanar ve bölümler de ilerleyemezsiniz.

Korna özelliğinde ise önünüze çıkan normal insanlara korna çalarsınız ve aracınızdan uzaklaştırırsınız.Hem puan ve zaman kaybetmezsiniz hem de aracınız zarar görmez.

Bu bir çok özellikler oyunu çok daha keyifli oynamanızı sağlayacak.Bitti mi hayır bitmedi.

Bu özellikler haricinde yazımızın başında bahsettiğimiz gibi Polis caddesinden farklı 3 tane daha bölümde oynayabiliyorusunuz.

Örneğin zaman karşı oyunda ezdiğiniz her normal insandan -10 saniye ceza alıyorsunuz.Oyun size toplam 30 saniye veriyor ve 10 saniye ceza gerçekten çok büyük oluyor.Ezdiğiniz her zombi başına da +2 saniye kazanabiliyorsunuz.Mümkün olduğunca fazla zombi ezip normal insanlardan kaçmanız gerekiyor.

Diğer oynayacağınız 2 bölüm de birbirine benziyor fakat farklı hedefleriniz var.Oyunu oynayarak diğer bölümleri anlayabilirsiniz.

Oyunun bir diğer özelliği ise farklı bölümler de kazandığınız rp yani paraları her bölüm de kullanabiliyorsunuz.Fakat her bölüm de özellikleriniz sıfırlanıyor ve tekrardan satın almanız gerekiyor.

Ölüm yolu oyunu bu güzel seçenekleriyle zevkli ve eğlenceli diyebiliriz.Oyunun oynanışını da yazdıklarımızı tekrar okuyarak anlayabilirsiniz.Kuzuoyun.com !

Ölüm Yolu Beğeni : 136 Hit : 10524 OYNA

Takip et :